top of page

INO z Klasą

W powiecie garwolińskim istnieją 72 szkoły podstawowe. Nie przypadkowo właśnie u najmłodszych chcemy zaszczepić chęć aktywnego spędzania wolnego czasu oraz coraz częstszego włączania własnego myślenia. Poprzez umiejętności praktyczne z mapą, gdzie nie wątpliwie należy włączyć myślenie, pracę w zespołach  jak  i uwrażliwienie młodzieży na piękno przyrody zamierzamy wyjść na przeciw  problemowi przeniesienia życia do sieci. 

 

Według danych opublikowanych w ”Statystycznym Vademecum Samorządowca 2016”, w 2015 roku w powiecie garwolińskim zamieszkiwało 7541 dzieci w wieku 7-12 lat oraz 3808 młodzieży pomiędzy 13 a 15 rokiem życia. Daje nam to ponad 11 000 potencjalnych uczestników naszych szkoleń. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania przyczynią się do zwiększenia świadomości brandu oraz promocji kluczowych produktów Państwa firmy.

 

Impreza na orientację (INO) to dyscyplina sportu, w której zawodnik odnajduje, mając do dyspozycji mapę i kompas, punkty kontrolne rozstawione w terenie. Wybór drogi pomiędzy nimi – to sprawa zawodnika i to właśnie to stanowi istotę INO. Tu nie wystarczy dobrze biegać, przede wszystkim musisz umieć czytać mapę i orientować ją w terenie. Pokonujesz trasę samodzielnie, nie ma presji kibiców, okrzyków, gwizdów. Przeżywasz swoją przygodę wśród odgłosów i zapachów natury.

 

Naszym celem jest przekazanie wiele praktycznych umiejętności w atrakcyjny sposób. Ponieważ podczas naszych gier i zabaw uczestnik musi polegać przede wszystkim na sobie, nasze gry uczą pewności siebie, samodzielności, szybkiego podejmowania decyzji. Umiejętność czytania mapy sprawi, że mapa turystyczna, plan miasta czy schemat linii tramwajowych nie będzie stanowił żadnego problemu. To także doskonała okazja do zintegrowania grupy i odpoczynek od szkolnej monotonii.

 

Warsztaty w szkole

 

W wybrany przez dyrekcję dzień na terenie danej placówki, organizujemy spotkanie, na które składać się będzie szkolenie z zakresu czytania mapy, obsługi busoli i orientacji w terenie. Poruszymy także problem  stosowania przez młodych ludzi substancji psychoaktywnych. Podsumowaniem dnia będzie Bieg na Orientację na terenie danej szkoły. Dzieci, będą mogły sprawdzić przydatność nowopoznanych umiejętności, oraz sprawdzić się na trasie uproszczonej imprezy na orientację. Szkolenie oraz bieg, dostosowany jest do wieku oraz zdolności psychomotorycznych uczestników. Oddzielne bloki dla klas 1-3 oraz 4-8.

 

 

Impreza finałowa

 

Spośród uczestników naszych warsztatów, nauczyciele wybiorą przedstawicieli, którzy będą reprezentować szkołę w imprezie finałowej. Jednym z najważniejszych elementów INO jest bliskość natury. Doświadczony orientalista wie, że nic nie daje takiej przyjemności jak bieg w leśnej scenerii, delektowanie się zapachem drzew i podziwianie widoków jakie serwuje nam natura. Impreza finałowa to także doskonała okazja do podsumowania cyklu warsztatów. Każda szkoła, która weźmie udział w warsztatach, będzie mogła wydelegować 5 osobową drużynę pod opieką nauczyciela.

 

 

* * *

W razie pytań, jesteśmy do Waszej dyspozycji!
 

Karol:

+48 502 150 729

 


 

Piotr:

+48 698 644 148

biuro@aktywnastrefa.com

ul. Garwolińska 2a

08-420 Miastków Kościelny

bottom of page